מילס Milies

 

מילס הינו אחד אחד הכפרים המפורסמים ביותר בחצי האי פיליון והוא מתאפיין במיקום מצוין ואפשרויות תיירותיות רבות. הכפר מושך אליו אלפי תיירים בכל שנה בזכות בתי האבן המסורתיים והיפים השוכנים בו, השבילים המרוצפים בסגנון העתיק, הטברנות ובתי הקפה הקטנים והייחודיים שלו. מומלץ מאד לשבת בפלאטיה הגדולה של הכפר ולהנות מצילם של עצי הדולב במקום.

 

על מנת להגיע למילס עליכם לנסוע בכביש החוף (כביש מספר 34) המוביל לקאלה נרה (Kala Nea). מיד לאחר שתעברו כפר זה, תעקבו אחר השלט המורה לכיוון שמאלה ולעבר הכפר מילס, הנמצא במעלה ההר. לאחר מספר דקות של נסיעה במעלה הדרך, תתקלו בהסתעפות, בה תוכלו לבחור האם להמשיך ולעלות למרכז הכפר או לפנות שמאלה, ולהגיע לחלקו התחתון. במידה והחלטתם לפנות שמאלה לעבר הנקודה הנמוכה ביותר של הכפר (250 מטר מעל פני הים), תמצאו בסופה של הדרך את התחנה הסופית של הרכבת התיירותית העתיקה שיוצאת מאנו לכוניה. לצידה של תחנת הרכבת ישנו בית קפה נחמד, שטובל כולו בנוף טבעי וכבד של עצי יער וחורש.

 

במידה והמשכתם במעלה הדרך ולא פניתם שמאלה באפשרות הראשונה, פנו שמאלה כעת, בהגיעכם לגובה 450 מטר מעל פני הים ולאחר שתיתקלו בשלט המורה לכיוון הכפר מילס. מיד עם כניסתכם לכפר תמצאו את הפלאטיה (הכיכר) הגדולה של הכפר ולצידה הכנסייה המרכזית, ששמה Panmegiston Taxiarhon. הכנסייה הזו נבנתה בתחילת המאה השמונה-עשרה ומומלץ להיכנס אליה, במידה והדבר אפשרי כמובן, ולהתרשם מציורי-קיר יפהפיים המעטרים את קירותיה. במילס ניתן למצוא גם את אחת הספריות העתיקות ביותר ביוון ואת המוזיאון לאמנות עממית, בו מוצגים חפצי אמנות ותלבושות מסורתיות. גם הספריה וגם המוזיאון נמצאים ברדיוס של כ-100 מטר מהכיכר המרכזית של הכפר.

 

הכפר מילס הינו מקום הולדתו של אנתימוס גאזיס, שעמד בתחילת המאה התשע-עשרה בראש המהפכנים שמרדו בכיבוש הטורקי באזור, ובכך תרם תרומה חשובה למהלכים שהובילו לעצמאותה של יוון בשנים מאוחרות יותר.

Please reload