אָפיסוס Afissos

 

אפיסוס הינה עיירת נופש קייצית, קטנה ופופולרית מאד עבור תושבי וולוס והיא שוכנת במרחק של כ-25 ק"מ ממנה (40 דק' נסיעה). הכפר מהווה אחד מאתרי הנופש היפים בחצי-האי, ויש בו חופי רחצה מטופחים, נמל דיג ויאכטות, שירותים תיירותיים מפותחים ואווירה קוסמופוליטית נעימה. האגדה מספרת שהארגונאוטים שתו לרוויה מהפלג הקטן שחוצה את הכיכר המרכזית והמוצלת, לפני שיצאו למסעם המיתולוגי. אפיסוס מפורסמת וידועה בעיקר בזכות העובדה כי במשך כל ימות השנה וללא קשר למצב מזג האוויר והרוחות המנשבות באזור, חופי הים שלה תמיד שקטים ורגועים.

 

במהלך השנים האחרונות ולאור הפופולריות שחופי אפיסוס צברו, נפתחו באזור בתי מלון וטברנות רבות. אפשרויות הלינה באפיסוס רבות ומגוונות וניתן למצוא בכפר מלונות בוטיק יוקרתיים לצד חדרי אירוח מסורתיים וזולים. הכפר אפיסוס מתאפיין בבנייה נמוכה שמתרכזת בעיקר סביב הפיאצה (כיכר הכפר), שם ניתן למצוא גם סופרמרקט, בית מרקחת, טברנות ומסעדות. מדובר בעיירת חוף גרידא, אשר כל מהותה מתרכזת סביב הים. המקומיים אוהבים לספר כי הכפר בנוי בצורת אמפיתאטרון, כאשר בשורות העליונות ניתן למצוא בתים כפריים ומסורתיים ובשורות התחתונות נמצאים בתי המסחר והתיירות. אם שאלתם, אז הבמה היא כמובן חופי הים השקטים והשלווים שלה.

 

מיד בכניסה לכפר תקבל את פניכם טיילת ססגונית שלאורכה פזורות חנויות של מזכרות, בגדים, אפשרויות לינה ואוכל. בהמשך לטיילת נמצא אזור החופים העיקרי של אפיסוס, שם ניתן למצוא שירותי חוף מסודרים, מקלחות ושירותים, השכרת שמשיות ומיטות שיזוף, מסעדות וכד'. במידה ובחרתם באפשרות זו, מיד לאחר שתתמקמו על כסאות הנוח שפזורים על החוף, יגש אליכם מלצר ויגבה מכם תשלום סמלי עבור השימוש בשירותים אלו (סביב 3 אירו לאדם). במרבית המקרים עלות השימוש כוללת משקה ראשון חינם, כך שכדאי לשאול את המלצר על כך. במידה ואינכם מעונינים בקבלת שירותים אלו, ניתן פשוט לפרוש מגבת ולתקוע שמשיה בכל אחד מהחופים האחרים בכפר.

 

כדאי לדעת כי מיד לאחר הירידה בכביש הגישה לכיוון אפיסוס (קשה לפספס אותו, מדובר בדרך תלולה יחסית ומתפתלת שנמשכת כ-500 מטר בערך) ועוד לפני כניסתכם לאזור הבנוי של הכפר, ישנו אזור מקסים של חופים אשר תיירים רבים חולפים על פניו מבלי להכירו. בחופים אלו ניתן להשכיר ציוד ספורט ימי ובעיקר לנפוש, להירגע ולהנות מקוקטיילים משובחים. אל תחששו להחנות את רכבכם בהזדמנות הראשונה בצד הדרך (רק במקומות המותרים)  ולרדת באחד משבילי הגישה הנחבאים אל חופיה היפהפיים של אפיסוס.

 

 

 

Please reload