חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית
חופשה קולינרית

חופשה​ קולינרית בחצי האי פיליון

 

*החבילה מיועדת לקבוצות מטיילים המונות בין 10-16 איש בלבד

 

יום ה' > אתונה – מקריניצה

נחיתה באתונה ואיסוף על-ידי מיניבוס ומלווה מקומי. יציאה לכיוון חצי-האי פּיליון, כ-3.5 שעות נסיעה. חצי האי פיליון נחשב לאחד מפינות החמד הקסומות ביותר ביוון, ומציע שפע של פעילויות ואטרקציות מדהימות: חופים מרהיבים, אוכל יווני משובח, נופים קסומים עוצרי-נשימה, אתרים היסטוריים, טבע הררי ופראי ועוד. יחד נצא למסע גסטרונומי ייחודי וחווייתי שבמהלכו נבקר במסעדות, טברנות, שווקים, בית בד מקומי וקואופרטיב נשים ייחודי. כמו כן במסגרת הטיול נערוך סדנאות בישול בחווה אורגנית ונלמד את רזי המטבח היווני המסורתי.

בדרכנו לחצי האי נעצור בעיירת החוף קמנה וורלה השוכנת על שפת הים לארוחת צהריים וחילוץ עצמות. לאחר מכן נמשיך לכפר הקסום פורטריה ששוכן על צלע הר הפיליון ומשמש כיעדנו הראשון בחצי האי. לאחר חלוקת החדרים ומנוחה קצרה במלון בוטיק הנחשב לאחד הטובים באזור, נצא לסיור מודרך בכפר הציורי מקרניצה. בכפר פורטריה הסמוך נאכל ארוחת ערב במסעדת בשרים מקומית, המתמחה בבישול מתכונים יווניים מסורתיים. בעלת המסעדה והשפית הראשית תשתתף בארוחה ותארח אותנו במטבחה הפרטי.

יום ו' > פורטריה – קטוחורי

היום נחווה את חצי האי דרך סדנת בישול מסורתית, בה ניחשף ונלמד את יסודות הבישול היווני על-ידי שפים מקומיים. אורך הסדנה כ-4 שעות ובמהלכה נכין 5 מנות שונות, ביניהן "ספצופאי", שהינה מנה יוונית כפרית עשויה מנקניקיות ופלפלים ברוטב עגבניות עשיר ו"דולומטאקיה", שהם עלי גפן ממולאים באורז ובשר. במהלך הסדנה שתיערך במטבח מקומי בחווה אורגנית, נסייר בחוות תבלינים המשמשת את מטבח המסעדה ונקטוף את מצרכי המנות הדרושים. בחווה ניחשף למגוון רחב של עשבי תיבול האופייניים לסגנונות הבישול בחלק זה של יוון. הסדנא תתקיים באווירה משפחתית ובמהלכה נלגום מספר כוסות יין מקומי וכמובן שנשתה את ממשקה הצ'יפורו. לאחר השיעור נערוך את השולחן לארוחת צהריים עשירה במיוחד בהכנת משתתפי הסדנא ובהנחיית צוות המטבח המקומי. תעודות השתתפות יוענקו לכל המבשלים והסועדים. כמו כן תוענק לכל משתתף סלסלה עם מבחר עשבי תיבול מקומיים ועוד הפתעות.

אחר הצהריים נבקר במוזיאון בכפר קטוחורי בו נחשף לתהליך הפקת שמן הזית בשיטות מסורתיות. המוזיאון שוכן במבנה מסורתי המאפיין את סגנון הבניה בחצי האי ועם סיום הביקור נערוך טעימות זיתים במקום.

ארוחת ערב בכפר פורטריה.

 

יום שבת > פורטריה – צגרדה – דמוכארי - ויזיצה

בוקר טוב פיליון. נפתח את היום בסדנה בחווה אורגנית בה נלמד להכין פאי מסורתי. בחווה נקטוף בעצמנו את הצמחים העונתיים מהם נכין את הפאי: "חורטופיטה"  (פאי ירק מקומי), "קולוקיטפיטה" (פאי קישואים), "פראסופיטה" (פאי כרישה)  או "טירופיטה" (פאי גבינה). את הפאי שנבחר נאפה בתנור לבנים עתיק ואת התוצרים נארוז לפיקניק אותו נערוך בכפר דייגים ציורי ויפהפה.

נצא מהכפר פורטריה לכיוון הכפר צגרדה ובמספר עצירות במהלך הדרך נחשף למלוא הדרו של חצי האי. הרים נישאים, יערות צפופים, שפע של מעיינות, נחלים, פלגים, חופים ולגונות נפלאות. נחווה את חצי האי דרך מסלול הליכה ייחודי שאורכו כשעה לעבר כפר הדייגים דמוכארי, שבתיו נושקים לשתי לגונות מרהיבות. כאן גם נערוך הפסקת צהריים ופיקניק.

נמשיך בטיול מעגלי ומקיף בחצי האי לעבר הכפר ויזיצה שם נלמד איך להכין "גליקה טו קוטליו" ("ממתקי כף") ביחד עם נשות הכפר. מדובר בכפיות של פירות ממותקים כמו דובדבנים, משמשים, אבטיח, ענבים או תפוחים.

ארוחת ערב בכפר פורטריה.

 

יום א' > וולוס – אתונה

היום ניפרד מחצי האי פיליון וניסע לעיר הנמל וולוס השוכנת למרגלותיו. שלל חוויות מצפות לנו בעיר היוונית בסיור המוקדש ברובו לתרבות האוכל והטעמים המקומיים. במסגרת הסיור נבקר במפעל וותיק לייצור חלבה וטחינה, נלמד ונהנה מהמסורת הקולינרית הייחודית לעיר, הלא היא "תרבות" הצי'פורדיקו ונסיים בקינוח מוס מקומי בבית הקפה הידוע בקרב המקומיים בלבד.

קצת על ארוחת הצ'יפורו המסורתית שתערך בקרבת נמל העיר וולוס: מקומיים מכל רחבי יוון נוהגים להגיע לוולוס בכדי ליהנות מהמסורת הקולינרית של הצ'יפוראדיקו. במהלך הארוחה ניחשף למנהג שתיית משקה הצ'יפורו והגשת המזטים הכוללים מגוון רחב של סלטים ומאכלי ים מקומיים. מדובר בחוויה שבהחלט אסור לפספס ובמיוחד לחובבי הדגים ופירות-הים למיניהם!