חופים בחצי האי פיליון​

חצי-האי פּיליון הוא אחד האזורים המרהיבים ביוון, באמצע הדרך בין אתונה לסלוניקי, בין מפרץ פגסיטיקוס לים האגאי. עוד בעת העתיקה נודע האזור בשילוב המופלא בין יערות עד לחופי טורקיז קסומים, בין כפרים מסורתיים על מדרונות ההרים לאתרי נופש קטנים ונינוחים - מקום קסום לנופש רגוע לשפת הים. גם היום, זה אחד ממוקדי המשיכה העיקריים של יוון, הודות לרצועה ארוכה של חופים לבנים ומפרצים קסומים הנושקים למי הים הצלולים, הצבועים בגוונים של טורקיז.

בצד המערבי של חצי-האי יש חופים רכים של חול זהוב, והצד המזרחי מתאפיין במצוקים אדירים המתנשאים לגובה רב ובגלי הים המקציפים הנשברים אליהם. ואם לא די בכך, בקרבת חופי פּיליון פזורים כמה איים קטנים, כמו סקיאתוס, מרחק הפלגה קצרה בלבד מיוון היבשתית.

בקיץ, רבים מחופי פּיליון עמוסים בנופשים, אך אם תתרחקו מעט מאתרי הנופש ההומים, תגלו מפרצונים חבויים וחופים פראיים, סלעיים וכמעט בתוליים. גם אם אתם לא ממש טיפוסים של בטן-גב, אין דבר רומנטי יותר משקיעה טבולה בשלל צבעים עזים, ומטיול רומנטי לעת ערב על חוף שומם, ממש כמו בסרטים.

חוף מילופוטאמוס שבחצי האי פּיליון נבחר על ידי משרד התיירות היווני כאחד מ 10 החופים המרהיבים ביותר ביוון, ורבים מחופי האזור מתהדרים בתווית האיכות של "דגל כחול". ואחרי יום שלם של שיזוף, שחייה וספורט ימי – צלילה, שיט, דיג ועוד – תוכלו לתפוס שלווה באחד מאינספור הטברנות האותנטיות שפזורות לאורך קו החוף, ליהנות מארוחת דגים משובחת ומכוס יין או מכוסית צ'יפורו או שתיים. נראה שאין מתכון מושלם יותר מזה לחופשה בלתי-נשכחת.